VIDEO | MARSEILLE CÂȘTIGĂ CHINUIT LA TOULOUSE. ECHIPA LUI VILLAS-BOAS AJUNGE LA TREI VICTORII CONSECUTIVE ÎN LIGUE 1 ȘI URCĂ PE LOCUL 2 - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

Olympique de Marseille s-a impus în deplasare, 2-0 cu Toulouse, într-un meci din etapa a 14-a din Ligue 1 transmis în direct de Look Sport 3. Gazdele au rămas în 10 din minutul 41, când Moreira a văzut cartonașul roșu, însă Marseille a deschis scorul târziu, în a doua jumătate a reprizei secunde.

Argentinianul Benedetto a spart gheața în minutul 76, iar Radonjic a marcat și el după 3 minute, sârbul aflându-se la prima sa reușită în Ligue 1. După acest succes, Marseille face 25 de puncte și urcă pe locul secund, în timp ce Toulouse rămâne cu 12 puncte și continuă să ocupe locul 19, penultimul în clasament.