PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii

VIDEO | MARSEILLE CÂŞTIGĂ DERBY-UL CU BORDEAUX ŞI PUNE PRESIUNE PE PSG

Video Publicat pe 9 dec 2019

Olympique de Marseille s-a impus în această seară pe teren propriu, 3-1 cu Bordeaux, într-un meci din etapa a 17-a din Ligue 1. În direct pe Look Sport 2, Adli a deschis scorul din minutul 31, iar oaspeţii au intrat la cabine în avantaj. După 3 minute de la reluare, Marseille a reuşit să egaleze, prin Amavi, iar în minutul 60 a preluat conducerea după golul lui Sanson. Scorul final a fost stabilit în prelungirile meciului de sârbul Nemanja Radonjic, care a înscris cu toată opoziţia fundaşilor adverşi şi a închis tabela de marcaj la 3-1.

Cu acest succes, echipa lui André Villas-Boas face 34 de puncte şi vine pe locul secund, la 5 puncte de liderul PSG. În schimb, Bordeaux se află pe poziţia a cincea cu 26 de puncte.