ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara
Întăriri pentru Bergodi! Transferul rezolvat de Rotaru în ziua derby-ului cu FCSB Întăriri pentru Bergodi! Transferul rezolvat de Rotaru în ziua derby-ului cu FCSB
Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul.  ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră” Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul. ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră”
Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer
Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare
VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar

VIDEO | Mbappe face „dubla” şi PSG trece ca un TGV de Paris peste Dijon

Fotbal Publicat pe 29 feb 2020

Paris Saint-Germain s-a impus fără emoţii, în această seară, pe „Parc des princes”, 4-0 cu Dijon, într-un meci din etapa a 27-a din Ligue 1.

Mbappe a reuşit „dubla” în minutele 74 şi 90+1, după ce Sarabia a deschis scorul încă din minutul 3, iar Icardi şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu un sfert de oră înainte de finalul partidei. Parisul conduce în clasamentul Ligue 1 cu 68 de puncte, la 13 lungimi în faţa celor de la Olympique de Marseille. Învinsa din această seară, Dijon, rămâne cu 27 de puncte pe locul 17 şi va avea viaţă grea în lupta pentru evitarea retrogradării.