CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 4-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru face ”dubla” VIDEO | Farul - CFR Cluj 4-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru face ”dubla”
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | Mbappe face „dubla” şi PSG trece ca un TGV de Paris peste Dijon

Fotbal Internațional Publicat pe 29 feb 2020

Paris Saint-Germain s-a impus fără emoţii, în această seară, pe „Parc des princes”, 4-0 cu Dijon, într-un meci din etapa a 27-a din Ligue 1.

Mbappe a reuşit „dubla” în minutele 74 şi 90+1, după ce Sarabia a deschis scorul încă din minutul 3, iar Icardi şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu un sfert de oră înainte de finalul partidei. Parisul conduce în clasamentul Ligue 1 cu 68 de puncte, la 13 lungimi în faţa celor de la Olympique de Marseille. Învinsa din această seară, Dijon, rămâne cu 27 de puncte pe locul 17 şi va avea viaţă grea în lupta pentru evitarea retrogradării.