OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

VIDEO | Meci de coşmar pentru Vlad Chiricheş împotriva Interului! Greşeli în lanţ, autogol şi accidentare. Sassuolo a pierdut neverosimil. Update

Serie A Publicat de Emanoil Ursache pe 28 nov 2020

Update: Sassuolo - Inter Milano s-a terminat 0-3. Pentru oaspeţi a mai marcat Roberto Gagliardini, în minutul 60, printr-o execuţie elegantă, cu ristul exterior. Autorul pasei decisive a fost Matteo Darmian. Pentru Sassuolo a fost prima înfrângere înregistrată în actualul sezon din Serie A. AC Milan şi Juventus, pentru moment, rămân singurele echipe neînvinse din Italia.

Vlad Chiricheş a avut parte de o repriză de coşmar în prima parte a meciului dintre Sassuolo şi Inter Milano, transmis de către Look Sport+. Deşi a avut până acum evoluţii bune în Serie A, căpitanul României a greşit decisiv la ambele goluri marcate de milanezi.

În minutul patru, Chiricheş l-a scăpat complet din marcaj pe Lautaro Martinez, care l-a lobat pe portarul Consigli, ieşit eronat dintre buturi. Fundaşul român părea că s-a redresat şi că poate salva acea fază, însă în duelul cu starul argentinian al Interului s-a dezechilibrat extrem de uşor şi a căzut. Până la urmă, Martinez i-a pasat lui Alexis Sanchez, care a avut de îndeplinit doar o simplă formalitate şi a înscris.

Lucrurile au stat aproape la fel de rău la autogolul din minutul 14. Vlad Chiricheş a fost prins pe picior greşit de o recentrare în forţă a lui Arturo Vidal şi a trimis din inerţie în proprie poartă. Ca tacâmul să fie complet, apărătorul român s-a mai şi accidentat în minutul 42, fiind înlocuit cu Marlon.