Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO ǀ Meci de gală în Serie A: AS Roma - Inter, de la 19:00 pe Look Sport şi PrimaPlay.ro Programul etapei

Serie A Publicat pe 4 dec 2021

Meci de gală în Serie A, în această seară pe Look Sport şi PrimaPlay.ro! AS Roma şi Inter se întâlnesc în etapa a 16-a, de la ora 19:00. Înaintea confruntării, ambele au mari probleme de efectiv.

Atât AS Roma cât şi Inter au câte cinci fotbalişti care vor absenta, din diverse motive. În privinţa situaţiilor din clasament, lucrurile sunt destul de clare, iar Inter se va bate din nou la titlu, în timp ce AS Roma se va concentra pe prinderea unui loc de cupe europele.

Înainte de startul rundei, Inter e pe locul 3, cu 34 de puncte, la două de liderul Napoli, în timp ce AS Roma e pe 5, cu 25 de puncte. Ultimul meci direct, din mai, s-a terminat cu victoria Interului, la Milano, scor 3-1.

Inter, succes lejer runda trecută

Inter a câştigat pe teren propriu cu scorul de 2-0, în faţa celor de la Spezia, în etapa 15 din Serie A. Partida s-a văzut în direct pe Look Sport. Prima reuşită a venit în minutul 36, prin Gagliardini, care a finalizat elegant de la 15 metri, o pasă cu călcâiul venită de la Lautaro Martinez.

Argentinianul s-a transformat din servant în marcator şi a stabilit scorul final, din penalty.

Meciurile transmise de posturile  Look Sport şi PrimaPlay.ro, din etapa a 16-a din Serie A:

AC Milan – Salernitana, sâmbătă de la 16:00, pe Look Sport 2 şi PrimaPlay.ro
Napoli – Atalanta, sâmbătă de la 21:45, pe Look Sport/ ppv2
Bologna – Fiorentina, duminică de la 13:30, pe Look Sport+/ PrimaPlay.ro
Spezia – Sassuolo, duminică de la 16:00, pe Look Sport 2 şi PrimaPlay.ro
Venezia – Verona, duminică de la 16:00, pe Look Sport/ ppv2 (disponibil în reţeaua Vodafone)
Sampdoria – Lazio, duminică de la 19:00, pe Look Sport 2 şi PrimaPlay.ro
Juventus – Genoa, duminică de la 21:45, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro
Empoli – Udinese, luni de la 19:30, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro
Cagliari – Torino, luni de la 21:45, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro