VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”
VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”
”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia ”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia
”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid ”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid

VIDEO | MECI NEBUN ÎN ŞTEFAN CEL MARE! DINAMO SE RĂZBUNĂ PE VIITORUL ÎNTR-UN MECI ÎN CARE A CONDUS CU 3-0, DAR A TREMURAT PE FINAL

Video Publicat pe 27 oct 2019

Dinamo a reuşit să se impună în derby-ul cu Viitorul, 3-2, în direct pe Look Plus. „Câinii” şi-au luat revanşa după înfrângerea umilitoare din tur (0-5) şi i-au împiedicat pe dobrogeni să urce pe primul loc, care e ocupat în continuare de CFR Cluj,

În prima repriză, Dinamo a avut două minute de graţie. Perovic a deschis scorul în minutul 29, iar Sorescu l-a majorat două minute mai târziu şi Dinamo intra la cabine la adăpostul unui 2-0 remarcabil. Dar gazdele nu s-au oprit aici. Filip a dus scorul la un neverosimil 3-0, la un sfert de oră după reluaarea jocului. Din acel moment, în jocul echipei lui Duşan Uhrin a intervenit autorelaxarea, ceea ce era să-i coste pe bucureşteni. Cu un sfert de oră înainte de final, Iancu a marcat pentru Viitorul, iar patru minute mai târziu Boboc a făcut 2-3 şi lucrurile s-au complicat pentru „câini”. Dinamo a reuşit însă să reziste până la final şi să obţină o victorie preţioasă.

Cu cele 3 puncte luate în aceastâ seară, Dinamo ajunge la un total de 20 de puncte şi urcă pe locul 7, foarte aproape de play-off. În schimb, oaspeţii ratează şansa de a urca pe prima poziţie şi rămân pe locul secund cu 25 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj.