ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League

VIDEO | Meciul şi controversa. FCSB şi Sepsi au cerut câte un penalty în partida de la Mogoşoaia

Superliga Publicat pe 21 dec 2020

Minutul 41 al meciului dintre FCSB şi Sepsi, început pe Look Sport+ la ora 20:30, a adus un nou moment controversat de arbitraj. Vaşvari l-a faultat în careu pe Octavian Popescu, dar Horaţiu Feşnic a lăsat jocul să continue, iar decizia sa a enervat la culme banca tehnică a fostei vicecampioane. În repriza a doua a venit rândul lui Sepsi să cearră penalty după un duel Moruţan - Nouvier.

Tănărul Popescu a intrat în stilul caracteristic în careul advers, a dat mingea pe lângă Vaşvari şi a încercat să-şi continue alergarea, dar mijlocaşul celor de la Sepsi l-a împedicat. Mijlocaşul ofensiv al FCSB-ului a căzut natural, a cerut penalty, însă nici Feşnic, nici tuşierul nu au văzut faultul care pe reluări pare destul de clar.

Decizia luată de Feşnic i-a înfuriat pe oamenii de pe banca celor de la FCSB, iar finalul primei reprize i-a găsit pe aceştia, în frunte cu Toni Petrea, reproşând vehement neacordarea loviturii de la 11 metri.

În minutul 74, după o mare ocazie a lui Safranko, oaspeţii au cerut penalty la duelul Moruţan - Nouvier, dar Horaţiu Feşnic nu a arătat nici de această dată punctul cu var.