Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare
Sepsi a dat cărţile pe faţă după ce a izbucnit scandalul de dopaj: ”Plângea când m-a sunat. Poate de la sirop că a fost răcit!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Meciurile serii din play-off-ul Champions League se văd pe Look Plus şi Look Sport! Mircea Lucescu, pas uriaş spre grupele Champions League. Ploaie de goluri la Molde - Ferencvaros

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 23 sep 2020

Liga Campionilor îşi revine treptat în drepturi. Marţi şi miercuri sunt programate meciurile din play-off, câştigătoarele urmând să primească mult râvnitele bilete pentru grupele competiţiei. Confruntările se dispută în dublă manşă.

Doi români au rămas în această fază a competiţiei. Nicuşor Stanciu, la Slavia Praga şi antrenorul Mircea Lucescu, la Dinamo Kiev.

Marţi, iubitorii fotbalului se pot delecta pe Look cu trei partide, toate de la ora 22:00. Capul de afiş este meciul dintre Slavia Praga, campioana din Cehia, acolo unde Nicuşor Stanciu va fi mai mult ca sigur titular, graţie evoluţiilor foarte bune din campionat. Adversari vor fi danezii de la Midtjylland, un adversar incomod, care a scos până aici pe Ludodgorets, echipa lui Keşeru, Moţi şi Grigore, dar şi pe campioana Elveţiei, Young Boys Berna.

Cei de la Dinamo Kiev joacă miercuri, în deplasare la Gent, locul II în ultima ediţie de campionat. Ambele echipe au disputat un tur preliminar până să ajungă aici. Ucrainienii lui Mircea Lucescu au trecut de AZ Alkmaar, în timp ce Gent a eliminat pe Rapid Viena.

Miercuri, ora 22:00:

• 22:00 Gent - Dinamo Kiev 1-2 (Supriaga 9 / Kleindienst 41, De Pena 79)  Look Plus

Minutul 9: Supriaga marchează. Tuşierul Şovre vede offside. Se apeleasă la VAR, care arată gol valabil, iar centralul Haţegan arată centrul terenului.

Minutul 41: Belgienii egalează din corner. Dorsch execută, iar Kleindienst păcăleşte defensiva trupei lui Lucescu şi marchează cu capul.

Minutul 54: Bezus este eliminat, pentru cumul de cartonaşe galben. Trupa lui Lucescu are un jucător în plus.

Minutul 79: De Pena îi aduce pe cei de la Dinamo Kiev în avantaj.

• 22:00 Olympiakos - Omonia Nicosia 2-0 (Valbuena 68-penalty, El Arabi 90+2) Look Sport

Minutul 68: Valbuena marchează din penalty.

Minutul 90+2: El Arabi majorează diferenţa.

• 22:00 Molde - Ferencvaros 3-3 (James 54, Eikrem 64, Ellingsen 83 / Boli 7, Uzuni 51, Kharatin 85-penalty)  Look Sport2

Minutul 7: Maghiarii încep o fază din propriul careu mic. Mingea ajunge în flancul drept la Botka, care trimite o minge la bătaie în careul advers, Boli e pe faţă şi trimite în plasă.

Minutul 51: Botka reuşeşte al doilea assist al serii. O centrare de pe partea dreaptă îl găseşte pe Uzuni, care marchează cu o lovituă de cap.

Minutul 55: Norvegienii revin în joc. James punctează cu capul, după un corner.

Minutul 64: Eikrem restabileşte egalitatea, cu un voleu din interiorul careului.

Minutul 83: Ellingsen marchează pentru Molde, care revine de la 2-0 şi preia conducerea pe tabelă.

Minutul 85: Kharatin restabileşte egalitatea din penalty.

-----------------------------------------------------------------

Programul transmisiunilor:

Marţi, ora 22:00:

• Slavia Praga - Midtjylland, 0-0

Minutul 55: Nicuşor Stanciu ratează o ocazie importantă. Trage în forţă de la 25 de metri, dar portarul prinde în doi timpi.

• Maccabi Tel Aviv - Salzburg, 1-2 (Biton 9 / Szoboszlai 49, Okugawa 57)

Minutul 9: Israelienii deschid scorul prin Biton, după o centrare care a fost expediată aproape de mijlocul terenului.

Minutul 49: Szoboszlai egalează din penalty.

Minutul 57: Austriecii trec la conducere, prin Okugawa.

• Krasnodar - PAOK Salonic 2-1 (Claeson 38-penalty, Cabella 69 / Pelkas 33) Look Sport 2

Minutul 7: Pelkas ratează un penalty pentru oaspeţi.

Minutul 33: În cele din urmă Pelkas reuşeşte să înscrie, cu un şut deviat din interiorul careului mic, după ce a recepţionat o pasă de la Zivkovic.

Minutul 38: Claeson egalează din penalty.

Minutul 69: Berg trimite o pasă peste toată defensiva adversă, Cabella este pe fază şi trimite în poartă.

• 22:00 Gent - Dinamo Kiev, Look Plus
  • 22:00 Olympiakos - Omonia Nicosia, Look Sport
  • 22:00 Molde - Ferencvaros, Look Sport2