"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară

VIDEO | MEDIAŞUL CÂŞTIGĂ LA CLINCENI ŞI E LA O SINGURĂ VICTORIE DE UN LOC SIGUR ÎN PLAY-OFF

Video Publicat pe 15 feb 2020

Gaz Metan Mediaş s-a impus la Clinceni, 3-2 cu Academica, într-un meci disputat azi şi transmis în direct de Look Sport.

După ce gazdele au deschis scorul rapid, prin Vojtus, încă din minutul 3, trupa lui Edi Iordănescu a marcat de trei ori în mai puţin de 7 minute. Chamed (minutul 36), Hora (41) şi Sergiu Buş (43) au făcut ca deznodământul partidei să devină previzibil. Academica a avut o tresărire de orgoliu şi a reuşit să reducă din diferenţă prin acelaşi Vojtus, care a transformat un penalty, însă prea puţin pentru a obţine măcar un punct. La final, singurul lucru notabil a fost eliminarea lui Edi Iordănescu, tehnicianul medieşenilor fiind trimis în tribune pentru proteste la adresa arbitrajului.

După 25 de runde, Academica, echipă care runda trecută scoatea o remiză albă pe terenul FCSB-ului, se află pe penultima poziţie şi are 21 de puncte, în timp ce Gaz Metan Mediaş urcă pe 5 şi face 40 de puncte. Ardelenii au nevoie de o victorie cu Dinamo, în ultima etapă a sezonului regulat în play-off, pentru a evolua în play-off.