Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat” Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat”
Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne
Plecarea lui Hagi de la Farul a fost anunţată, iar ”Regele” recunoaşte: ”Am declarat că mi-aş dori să antrenez şi o altă echipă.”
Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis
Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu
CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc

VIDEO | MEDIAŞUL CÂŞTIGĂ LA CLINCENI ŞI E LA O SINGURĂ VICTORIE DE UN LOC SIGUR ÎN PLAY-OFF

Video Publicat pe 15 feb 2020

Gaz Metan Mediaş s-a impus la Clinceni, 3-2 cu Academica, într-un meci disputat azi şi transmis în direct de Look Sport.

După ce gazdele au deschis scorul rapid, prin Vojtus, încă din minutul 3, trupa lui Edi Iordănescu a marcat de trei ori în mai puţin de 7 minute. Chamed (minutul 36), Hora (41) şi Sergiu Buş (43) au făcut ca deznodământul partidei să devină previzibil. Academica a avut o tresărire de orgoliu şi a reuşit să reducă din diferenţă prin acelaşi Vojtus, care a transformat un penalty, însă prea puţin pentru a obţine măcar un punct. La final, singurul lucru notabil a fost eliminarea lui Edi Iordănescu, tehnicianul medieşenilor fiind trimis în tribune pentru proteste la adresa arbitrajului.

După 25 de runde, Academica, echipă care runda trecută scoatea o remiză albă pe terenul FCSB-ului, se află pe penultima poziţie şi are 21 de puncte, în timp ce Gaz Metan Mediaş urcă pe 5 şi face 40 de puncte. Ardelenii au nevoie de o victorie cu Dinamo, în ultima etapă a sezonului regulat în play-off, pentru a evolua în play-off.