VIDEO | Încă un obstacol în calea lui Dinamo. Mihalcea: "Sper să nu fie un alibi!" VIDEO | Încă un obstacol în calea lui Dinamo. Mihalcea: "Sper să nu fie un alibi!"
Arda Turan, de la vedetă la fotbalist neinteresant pentru echipele mari. Clubul care vrea să-i relanseze cariera, la 33 de ani Arda Turan, de la vedetă la fotbalist neinteresant pentru echipele mari. Clubul care vrea să-i relanseze cariera, la 33 de ani
Formula 1 | Sancţiuni înaintea MP al Stiriei Formula 1 | Sancţiuni înaintea MP al Stiriei
"Câinii" vs. omul pe care-l vor şef în haită. Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Sport de la ora 18:00. Echipele de start "Câinii" vs. omul pe care-l vor şef în haită. Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Sport de la ora 18:00. Echipele de start
Performanţa weekendului: Ana Maria Popescu a câştigat a patra Cupă Mondială din carieră şi a devenit cea mai titrată sportivă din istoria competiţiei! Performanţa weekendului: Ana Maria Popescu a câştigat a patra Cupă Mondială din carieră şi a devenit cea mai titrată sportivă din istoria competiţiei!
Ajax ştie "preţul corect" pentru Răzvan Marin. Suma pentru care pleacă de la Amsterdam Ajax ştie "preţul corect" pentru Răzvan Marin. Suma pentru care pleacă de la Amsterdam

VIDEO | MEDVEDEV SE VA BATE CU ZVEREV ÎN FINALA DE LA SHANGHAI. PE CINE AU ELIMINAT CEI DOI TENISMENI

Tenis Publicat pe 12 oct 2019

În direct pe Look Plus, Daniil Medvedev a obţinut biletele spre finala Masters 1000 de la Shanghai. Tenismenul rus l-a învins în două seturi pe grecul Stefanos Tsitsipas, scor 7-6, 7-5. Adversarul lui Medvedev trecuse în faza precedentă de liderul mondial, Djokovic. Tsitsipas a pierdut, însă, după o oră şi 36 de minute de joc în semifinale.

Medvedev a reuşit, astfel, a cincea calificare la rând într-o finală, în decurs de două luni şi jumătate. Numărul 4 mondial le-a pierdut pe cele de la Washington, Montreal şi US Open. Le-a câştigat în schimb pe cele de la Sinsinati şi Sankt Petersburg. Finala de la Shanghai va avea loc mâine, de la 11:30, pe Look Plus. Acolo, Medvedev se va bate cu Alexander Zverev.

Neamţul a câştigat astăzi în două seturi meciul cu Matteo Berrettini (Italia), scor 6-3, 6-4.