Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur
Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume ”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume
Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur” Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur”

VIDEO | MEDVEDEV SE VA BATE CU ZVEREV ÎN FINALA DE LA SHANGHAI. PE CINE AU ELIMINAT CEI DOI TENISMENI

Tenis Publicat pe 12 oct 2019

În direct pe Look Plus, Daniil Medvedev a obţinut biletele spre finala Masters 1000 de la Shanghai. Tenismenul rus l-a învins în două seturi pe grecul Stefanos Tsitsipas, scor 7-6, 7-5. Adversarul lui Medvedev trecuse în faza precedentă de liderul mondial, Djokovic. Tsitsipas a pierdut, însă, după o oră şi 36 de minute de joc în semifinale.

Medvedev a reuşit, astfel, a cincea calificare la rând într-o finală, în decurs de două luni şi jumătate. Numărul 4 mondial le-a pierdut pe cele de la Washington, Montreal şi US Open. Le-a câştigat în schimb pe cele de la Sinsinati şi Sankt Petersburg. Finala de la Shanghai va avea loc mâine, de la 11:30, pe Look Plus. Acolo, Medvedev se va bate cu Alexander Zverev.

Neamţul a câştigat astăzi în două seturi meciul cu Matteo Berrettini (Italia), scor 6-3, 6-4.