Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar

VIDEO | MILAN IA 3 PUNCTE LA BOLOGNA ŞI URCĂ PE LOCUL 10 ÎN SERIE A

Video Publicat pe 9 dec 2019

După un început de sezon catastrofal, Milan pare să dea semne de reviriment în Serie A, reuşind două victorii şi o remiză în ultimele trei partide. Unul dintre cele două succese a fost înregistrat azi, în deplasare, cu Bologna, 3-2, într-un meci transmis în direct de Look Sport.

Polonezul Piatek a marcat primul, în minutul 15, iar Hernandez a majorat diferenţa pentru milanezi, în minutul 32. Acelaşi Hernandez i-a readus însă în joc pe cei de la Bologna, 8 minute mai târziu, când a trimis în propria poartă, presat de atacanţii gazdelor.

Milan a început în stil de mare echipă repriza secundă, iar Bonaventura a marcat la un minut de la reluare. La adăpostul celor două goluri, oaspeţii au încercat să liniştească jocul şi să-şi ţină adversarii cât mai departe de poarta lui Donnarumma şi au şi reuşit într-o mare măsură. Totuşi, Bologna a pus presiune în final şi a reuşit să marcheze prin Sansone, care a transformat un penalty în minutul 84. Golul lui Sansone a fost şi ultimul, astfel că Milan a plecat victorioasă de la Bologna, iar după acest succes a făcut 20 de puncte şi a urcat pe locul 10. În schimb, Bologna se află două poziţii mai jos în clasament cu 18 puncte.