FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

VIDEO | MILAN CÂŞTIGĂ LA GENOA, ÎNTR-UN MECI CU 4 ELIMINAŢI ŞI CU UN SCANDAL TERIBIL

Video Publicat pe 6 oct 2019

Genoa, echipă la care evoluează portarul român Ionuţ Radu, a fost învinsă de AC Milan (1-2) pe teren propriu, în etapa a 7-a din Serie A. În direct pe LOOK SPORT, Genoa a deschis scorul prin Schone, în minutul 41. Totul părea că decurge în favoarea gazdelor, mai ales că AC Milan venea după o perioadă absolut mizerabilă, cu trei înfrângeri consecutive în Serie A.

Numai că Saponara şi-a lăsat echipa în 10, în prelungirile primei reprize, iar milanezii nu s-au lăsat invitaţi şi au ieşit la atac în repriza secundă. Hernandez a egalat în minutul 51, pentru ca raportul de forţe din teren să se modifice brutal, după ce arbitrul partidei a mai eliminat un jucător de la gazde, pe Biraschi, pentru un henţ în minutul 57, la care a fost dictat şi penalty. Kessie a transformat şi a adus victoria Milanului, însă oaspeţii au plătit un preţ greu pentru acest succes.

Mai întâi, Calabria a văzut al doilea galben, după ce şi-a oprit neregulamentar un adversar ţinându-l de tricou (minutul 79), iar apoi Castillejo a văzut şi el cartonaşul roşu în prelungiri, iar Milan a terminat la fel ca Genoa, cu doi oameni mai puţin pe teren.

După acest rezultat, Milan e pe 11, cu 9 puncte, iar Genoa se scufundă şi e pe locul 19, penultimul, cu numai 5 puncte.