Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

VIDEO | Milan - Crotone 4-0. ‘Rossoneri’ au revenit pe primul loc în Serie A! Ibrahimovic a depăşit borna de 500 de goluri în carieră

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 7 feb 2021

AC Milan a câştigat meciul de pe teren propriu cu Crotone, scor 4-0, în etapa a 21-a din Serie A, în direct pe Look Sport. Echipa antrenată de către Stefano Pioli a revenit pe primul loc în clasament, depăşind rivala Inter. Suedezul Zlatan Ibrahimovic a înscris golurile 500 şi 501 în carieră, doar pentru echipele de club

Au marcat: Ibrahimovic (30', 64'), Rebic (69', 70').

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Milan. Atacantul Denis Drăguş nu a fost nici măcar rezervă la Crotone.

Zlatan Ibrahimovic (39 de ani) a ajuns la 501 goluri înscrise pentru echipe de club, 82 pentru AC Milan. Cele mai multe goluri le-a înscris pentru PSG - 156.

A post shared by 433 (@433)

AC Milan are un avans de două puncte faţă de Inter Milano în fruntea clasamentului din Serie A. Pentru 'rossoneri' urmează un meci în deplasare cu Spezia.

Crotone este ultima clasată, cu trei eşecuri la rând.