”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | MILAN IA 3 PUNCTE LA BOLOGNA ŞI URCĂ PE LOCUL 10 ÎN SERIE A

Video Publicat pe 9 dec 2019

După un început de sezon catastrofal, Milan pare să dea semne de reviriment în Serie A, reuşind două victorii şi o remiză în ultimele trei partide. Unul dintre cele două succese a fost înregistrat azi, în deplasare, cu Bologna, 3-2, într-un meci transmis în direct de Look Sport.

Polonezul Piatek a marcat primul, în minutul 15, iar Hernandez a majorat diferenţa pentru milanezi, în minutul 32. Acelaşi Hernandez i-a readus însă în joc pe cei de la Bologna, 8 minute mai târziu, când a trimis în propria poartă, presat de atacanţii gazdelor.

Milan a început în stil de mare echipă repriza secundă, iar Bonaventura a marcat la un minut de la reluare. La adăpostul celor două goluri, oaspeţii au încercat să liniştească jocul şi să-şi ţină adversarii cât mai departe de poarta lui Donnarumma şi au şi reuşit într-o mare măsură. Totuşi, Bologna a pus presiune în final şi a reuşit să marcheze prin Sansone, care a transformat un penalty în minutul 84. Golul lui Sansone a fost şi ultimul, astfel că Milan a plecat victorioasă de la Bologna, iar după acest succes a făcut 20 de puncte şi a urcat pe locul 10. În schimb, Bologna se află două poziţii mai jos în clasament cu 18 puncte.