VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc
Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi
Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor

VIDEO | MILAN, MAI APROAPE DE RETROGRADARE, DECÂT DE UN LOC DE CUPĂ EUROPEANĂ. „DIAVOLUL MILANEZ” S-A POTICNIT ŞI CU LECCE

Video Publicat pe 21 oct 2019

AC Milan are un sezon de coşmar în Serie A, iar prestaţiile echipei şi locul ocupat în clasament sunt tot mai greu de îndurat de către fani. În direct pe LOOK SPORT, Milan a terminat la egalitate cu Lecce, 2-2. într-un meci dramatic. Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Hakan Calhanoglu. Oaspeţii au egalat în minutul 62 prin Babacar, care a reluat în plasă mingea respinsă de Donnarumma, care îi parase lovitura de la 11 metri executată slab.

Milan a reuşit să intre din nou în avantaj în minutul 81 prin nou intratului Krzysztof Piatek, după ce polonezul a primit o pasă de la autorul primului gol, turcul Calhanoglu. Finalul a fost dramatic, iar Lecce a egalat în prelungiri prin Calderoni, care a adus un punct echipei sale pe San Siro.

Milan se află acum într-o poziţe delicată. „Rossonerii” sunt acum pe locul 12 cu numai 10 puncte, fiind mai aproape de locurile care duc în Serie B din sezonul care urmează decât de un loc ce i-ar permite să evolueze măcar în Europa League. De cealaltă parte, Lecce, pentru care Romario Benzar nu a evoluat niciun minut în acest meci, este pe 15 cu numai 6 puncte.