VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO | MILAN SUFERĂ CU UDINESE, DAR CÂŞTIGĂ IN EXTREMIS

Video Publicat pe 19 ian 2020

AC Milan s-a impus azi, pe teren propriu, 3-2 cu Udinese, într-un meci din etapa a 20-a din Serie A. În direct pe Look Sport, oaspeţii au deschis scorul rapid, în minutul 6, când danezul Jens Larsen a profitat de ieşirea hazardată a lui Donnaruma şi a trimis în poarta goală. „Rossonerii” au egalat imediat după pauză, când Rebic l-a învins pentru prima dată pe Musso, după care au marcat din nou, în minutul 72, prin Hernandez. Însă bucuria a fost de scurtă durată. Lasagna, fotbalistul cu nume de specialitate culinară italiană, a readus egalitatea pe tabela de marcaj (minutul 85) şi se părea că echipa din Udine va pleca neînvinsă de pe San Siro. N-a fost însă de acord cu asta Rebic, care a reuşit „dubla”, punctând în cel de-al treilea minut suplimentar, astfel că Milan obţine a doua victorie consecutivă în Serie A.

După acest succes, Ibrahimovic şi colegii săi fac 28 de puncte şi urcă pe locul 8 în clasament. Udinese, pe de altă parte, rămâne cu 24 de puncte şi cade două poziţii, până pe 13.