Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen
EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look
EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului

VIDEO | MINUNEA DE PE ANFIELD. LIVERPOOL-BARCELONA 4-0

Video Publicat pe 8 mai 2019

A fost sărbătoare la Liverpool, după calificarea dramatică în finala UEFA Champions League. Minunea s-a produs la 14 ani distanţă de la celebrul meci cu Milan, în care au revenit de la 0-3. Englezii au făcut acum o altă victimă mare. Au eliminat-o pe Barcelona, când puţini mai credeau. Origi a dat startul revenirii cu golul din minutul 7.

Catalanii au ratat patru ocazii imense de a obţine calificarea. Alisson a scos şutul lui Messi, iar Jordi Alba a preferat o pasă deşi era singur cu portarul lui Liverpool. Coutinho nu l-a putut nici el să-l învingă pe Alisson, iar pe finalul primei reprize Jordi Alba a mai ratat o şansă mare.

Repriza a doua a început cu două ocazii mari, câte una de fiecare parte. Van Dijk şi Suarez nu au marcat însă, iar în 2 minute Barcelona era la pământ. Rezerva Wijnaldum a marcat de două ori, prima dată cu un şut pe sub Ter Stegen, iar a doua oară cu o lovitură de cap. Anesteziată, Barcelona nu a mai reacţionat până la final decât la ocazia lui Mess. Liverpool a dat lovitura cu golul patru, după o fază care va rămâne în istorie. "Cormoranii" vor juca a doua finală consecutivă de Ligă, iar Barcelona e eliminată din nou după un avantaj de 3 goluri luat în prima manşă.