Ivan Pesic, fostul mijlocaş de la Dinamo, a semnat cu Vorskla Poltava Ivan Pesic, fostul mijlocaş de la Dinamo, a semnat cu Vorskla Poltava
Toulouse a anunţat patru cazuri de COVID-19 Toulouse a anunţat patru cazuri de COVID-19
Dan Petrescu a recunoscut că anumiţi fotbalişti ai CFR-ului nu au luat salariile: ”Trebuie să înţelegem că e o situaţie specială. Banii se vor lua” Dan Petrescu a recunoscut că anumiţi fotbalişti ai CFR-ului nu au luat salariile: ”Trebuie să înţelegem că e o situaţie specială. Banii se vor lua”
Robin Van Persie a fost numit antrenorul atacanţilor la Feyenoord Rotterdam Robin Van Persie a fost numit antrenorul atacanţilor la Feyenoord Rotterdam
Ovidiu Burcă a anunţat că pleacă de la Rapid: ”Au fost trei ani dificili” Ovidiu Burcă a anunţat că pleacă de la Rapid: ”Au fost trei ani dificili”
”Pentru noi e important că am învins Real Madrid de două ori şi am eliminat-o”. Guardiola, laude la adresa jucătorilor lui Manchester City, după ce s-a calificat în Final 8 în UCL ”Pentru noi e important că am învins Real Madrid de două ori şi am eliminat-o”. Guardiola, laude la adresa jucătorilor lui Manchester City, după ce s-a calificat în Final 8 în UCL

VIDEO | MITRIŢĂ A MARCAT DIN NOU PENTRU NEW YORK CITY. VEZI REUŞITA DIN VICTORIA CU DC UNITED

Video Publicat pe 22 apr 2019

Mitriţă continuă să impresioneze în America. Fostul mijlocaş al Craiovei a deschis scorul în victoria lui New York City cu DC United. Jucătorul apreciat de regretatul Ilie Balaci putea marca şi mai devreme, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. În prelungirile primei reprize, echipa lui Mitriţă a primit penalty. Moralez a ratat, însă, lovitura de pedeapsă. Scorul final a fost 2-0, în urma reuşitei lui Dos Santos.