Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | MITRIŢĂ: ”NU VIN LA FCSB SAU DINAMO”

Video Publicat pe 8 iul 2019

Alexandru Mitriţă e de cinci luni în Statele Unite, unde se simte nemaipomenit. În 12 apariţii a marcat de cinci ori pentru New York City. În viitor, fostul mijlocaş al Craiovei vrea să ajungă la o echipă şi mai puternică. Poate chiar la Manchester City, care e patronată de aceeaşi oameni care deţin şi clubul din New York. Jucătorul de 24 de ani s-ar întoarce şi în România, dar numai la echipa din Bănie.

”Exclus la FCSB sau la Dinamo. Eu sunt oltean pur sânge, născut şi crescut la Craiova. Şi sunt mândru de asta”, a spus Mitriţă într-un interviu pentru GSP. În ultimul meci de campionat, New York City a pierdut cu 1-0 în faţa lui Portland Timbers. Oaspeţii au înscris după o execuţie superbă a lui Sebastian Blanco.

În perioada petrecută la Universitatea Craiova, Mitriţă a dat 29 de goluri în toate competiţiile. La echipa naţională are 7 selecţii. Este cotat la 6 milioane de euro pe site-urile de specialitate.