Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti
”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid

VIDEO | Momente de panică la Giurgiu! Adi Petre, aproape de o accidentare gravă, dintr-un motiv bizar

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 9 apr 2021

Prima repriză a partidei dintre Astra Giurgiu şi UTA Arad a adus un moment care se putea solda extrem de grav. În minutul 30, Adi Petre, atacantul oaspeţilor s-a lovit de un banner de pe marginea terenului.

Acesta a sângerat, dar în cele din urmă nu a fost nimic grav, iar staff-ul medical al celor de la UTA a intervenit prompt, iar jucătorul a putut continua. Petre nu a încercat să atenueze prea mult din impact, probabil crezând că este un panou electric, dar de fapt era doar reclama pe un schelet metalic şi astfel a fost proiect în afara terenului şi a suferit un traumatism serios, fără urmări grave, din fericire.