VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | MORATA ADUCE VICTORIA LUI ATLETICO PE WANDA METROPOLITANO, IAR ŞAHTIOR ŞI DINAMO ZAGREB TERMINĂ LA EGALITATE

Champions League Publicat pe 22 oct 2019

Atletico Madrid s-a impus la limită, 1-0, în meciul cu Bayer Leverkusen, din etapa a treia a grupelor UEFA Champions League. În direct pe LOOK PLUS, spaniolii au marcat târziu, în minutul 78, când Alvaro Morata a adus liniştea pe Wanda Metropolitano, dar şi cele 3 puncte preţioase care o aduc pe Atletico pe primul loc în clasamentul provizoriu al grupei D.

În grupa C a UEFA Champions League, în „exil”, la Harkov, fosta echipă a lui Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, nu a reuşit decât o remiză, 2-2 cu Dinamo Zagreb. Pentru echipa din Ucraina au marcat Konoplyanka în minutul 16 şi Dodo (75). De cealaltă parte, reuşitele croaţilor au fost semnate de Olmo (25) şi Orsic (60).