Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Moruţan, 72 de minute la debutul la Galatasaray. A ieşit în evidenţă la trei faze şi a contribuit la două goluri

Stranieri Publicat pe 29 aug 2021

Olimpiu Moruţan (22 de ani) a avut un debut reuşit la Galatasaray, duminică seară, contra celor de la Kasimpaşa, live pe Look Sport 2. Înainte să fie schimbat în minutul 72 cu Feghouli, fostul FCSB-ist a pasat decisiv la reuşita lui Cicâldău şi a stat şi la baza golului de 2-0.

Trimis de Fatih Terim din primul minut, la cinci zile de la transferul de la FCSB, Moruţan a fost, alături de Cicâldău, mijlocaşul de creaţie al trupei cim-bom. Şi nu i-a luat mult să iasă în evidenţă, pentru că în minutul 32 i-a pasat decisiv chiar lui Cicâldău, care a împins mingea în poartă pentru 1-0.

Peste şase minute, Moruţan a fost cel care a recuperat o minge în apropierea careului advers, a şutat puternic, portarul lui Kasimpaşa a respins, iar Yilmaz, pe fază, a făcut 2-0.

După ce Cicâldău a fost schimbat la pauză, Moruţan a devenit epicentrul jocului creativ, dar, în lipsa fostului craiovean, a ieşit puţin în evidenţă. Până să fie schimbat cu Feghouli, Moruţan a mai recuperat o minge în jumătatea adversă, a şutat cu stângul, dar a ratat ţinta.