Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

VIDEO ǀ Moruţan şi Cicâldău au dat iar lovitura! Victorie pentru Galatasaray

Stranieri Publicat pe 17 oct 2021

Moruţan şi Cicâldău au dat iar lovitura cu Galatasaray şi au reuşit a treia victorie la rând în campionat. În etapa a 9-a, gruparea din Istanbul s-a impus cu 1-0 în faţa echipei Konyaspor, pe teren propriu.

• Campionatul primei ligi din Turcia se vede în exclusivitate pe programele Look Sport!

Din nou, Cicâldău şi Moruţan au fost titulari, dar doar fostul jucător al Universităţii Craiova a rămas pe teren până la final. Moruţan a fost schimbat în minutul 61, când în locul său a fost introdus Ryan Babel. Singurul gol al partidei a fost reuşit de Mostafa Mohamed, care a marcat în minutul 4, în urma unei mari greşeli în apărarea oaspeţilor.

Faza în care Moruţan a ieşit în evidenţă:

Galatasaray s-a mai redresat după startul slab de campionat, iar în acest moment se află pe locul 5, cu 17 puncte, la egalitate cu următoarele două clasate de deasupra, Karagumruk şi Beşiktaş. Liderul campionatului este Fenerbahce, 19 puncte, dar care până acum nu a jucat în etapa a 9-a.

În următoarea etapă de campionat, Galatasaray va juca pe teren advers, cu Beşiktaş.

Primul 11 al Galatei în partida cu Konyaspor: Muslera – Yedlin, Ozturk, Nelsson, Aanholt – Antalyali, Cicâldău – Moruţan, Dervisoglu, Akturkoglu – Mohamed