Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | Motivul pentru care Messi a fost rezervă cu Betis. Explicaţiile lui Koeman

Barcelona Publicat pe 7 nov 2020

Messi nu a fost utilizat din primul minut în meciul Barcelonei cu Betis, pe care catalanii l-au câştigat cu 5-2. La finalul confruntării, antrenorul Ronald Koeman a explicat motivul pentru care a luat această decizie, iar la bază au fost probleme de ordin fizic. Argentianul nu se află la cel mai bun nivel.

Oricum, Messi a intrat după pauză şi a făcut diferenţa. A marcat de două ori şi a asigurat o victorie lejeră a catalanilor. ”Nu a fost suficient de bine pregătit pentru a fi în primul 11 azi. Dar, bineînţeles, prezenţa lui pe teren în repriza secundă a fost foarte importantă”, a declarat Koeman la finalul partidei.

FC Barcelona a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a noua a campionatului Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dembele ’22, Griezmann ’49, Messi ’61 (penalti), ’82 şi Pedri ’90. Pentru Betis au înscris Sanabria ’47 şi Loren ’73.

În minutul 60, de la oaspeţi a fost eliminat Aissa Mandi.

Tot sâmbătă, Huesca a remizat cu Eibar, scor 1-1 (goluri Mir ’67 / Burgos ’38).

Partidele FC Sevilla – Osasuna şi Atletico Madrid – Cadiz au loc de asemenea sâmbătă, iar meciurile Getafe – Villarreal, Real Sociedad – Granada, Levante – Deportivo Alaves, Real Valladolid – Athletic Bilbao şi Valencia – Real Madrid se vor disputa duminică.