Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!

VIDEO | Musiala, cel mai tânăr marcator în Liga Campionilor din istoria clubului Bayern Munchen

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 23 feb 2021

Mijlocaşul englez Jamal Musiala (17 ani) a intrat în istoria clubului Bayern Munchen, după golul înscris în prima repriză a meciului cu Lazio Roma, în optimile de finală ale Ligii Campionilor, în direct pe Look Sport+. Musiala a devenit cel mai tânăr marcator în UCL din istoria clubului bavarez. În plus, este cel mai tânăr fotbalist englez care înscrie în cea mai importantă competiţie europeană intercluburi.

Jamal Musiala, aflat la al patrulea meci în Liga Campionilor, a înscris în minutul 24 al partidei de la Roma. Mijlocaşul englez a şutat din centrul careului, fără speranţe pentru portarul lui Lazio, Pepe Reina.

La doar 17 ani şi 363 de zile, Jamal Musiala este al doilea cel mai tânăr jucător care înscrie în fazele eliminatorii ale Ligii Campionilor, după Bojan Krkic (17 ani şi 217 zile), care a marcat pentru Barcelona în sezonul 2007-2008, într-un meci cu Schalke 04, în sferturile de finală.

Jamal Musiala a fost crescut la echipa de juniori de la Bayern Munchen şi a fost promovat la echipa de seniori în vara anului 2020. 24 de milioane de euro este cota de piaţă a englezului, care are şi cetăţenie germană, potrivit Transfermarkt.

Sursa foto: Twitter Bayern Munchen