Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

VIDEO Nantes câştigă „războiul franco-german” cu Kiel, în grupele Ligii Campionilor la handbal. Francezii au avut o repriză secundă magică

Handbal Publicat pe 24 sep 2020

Nantes s-a impus surprinzător pe terenul lui Kiel, cu scorul de 35-27, într-o partidă din cadrul grupei B din Liga Campionilor la handbal masculin. Partida a fost transmisă în direct de Look Sport 3.

Cu lotul decimat de accidentaţi, Nantes părea victima perfectă pentru fosta mare campioană germană THV Kiel. Calculele hârtiei au fost însă contrazise de ceea ce s-a întâmplat pe teren, pe parcursul celor de 60 de minute. Cu Nielsen în zi mare, francezii, care pierduseră în prima etapă pe teren propriu cu Vezsprem (scor 24-28), au fost mult mai buni. Nu întâmplător, oaspeţii conduceau la pauză cu 15-12, însă partida era departe de a fi jucată.

Nantes a avut o repriză secundă incredibilă. Diferenţa pe tabelă a crescut, de la 24-19, în minutul 46, la 32-23 cu 5 minute înainte de final. S-a terminat până la urmă 35-27, rezultat care îi trimite pe francezi pe locul 4 după două runde, în timp ce nemţii cad pe 5. Ambele echipe au două puncte.

Tot azi, în direct pe Look Sport 2, ungurii de la Veszprem au zdrobit echipa croată PPD Zagreb, scor 37-25. Meciul nu a avut niciun istoric, iar maghiarii au fost superiori la absolut toate capitolele. Şi tot în această seară, şi tot pe Look Sport 2, Barcelona a făcut instrucţie cu Cejle, scor 42-28.

După acest succes, Barcelona urcă pe primul loc cu 4 puncte din tot atâtea posibile. Tot câte 4 puncte au şi ocupantele locurilor 2 şi 3, Veszprem, respectiv Aalborg. Diferenţa dintre cele trei echipe e dată de golaveraj.