Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | NAPOLI A SPULBERAT-O ACASĂ PE SALZBURG

Europa League Publicat pe 8 mar 2019

Napoli nu a avut nicio problemă în prima manşă cu Salzburg, din optimile Europa League. Italienii au înscris după doar 9 minute, prin polonezul Milik. Napoletanii îşi puteau majora avantajul rapid, dar Coulibali a reluat dezamăgitor. Până la urmă, gazdele au făcut 2-0 în urma golului superb al lui Fabian Ruiz. În startul părţii secunde, Dabour a fost foarte aproape de a reduce din diferenţă, dar Meret a respins şutul. Coşmarul austriecilor a continuat în minutul 57, când Jerome Onguene a trimis mingea în propria poartă. Trupa lui Ancelotti putea obţine o victorie şi mai clară, dar Milik a reluat puţin pe lângă poartă. S-a terminat 3-0 pentru Napoli, care e tot mai aproape de sferturile Europa League. Austriecii anunţă, însă, că le vor face viaţa grea italienilor în retur.