Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma
Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată
E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti

VIDEO | Napoli - Barcelona 1-1. „Sfântul” Ter Stegen i-a salvat pe catalani din vulcanul de pe San Paolo

Fotbal Internațional Publicat pe 26 feb 2020

Napoli şi Barcelona au terminat la egalitate, 1-1, în această seară, pe „San Paolo”, într-un meci din prima manşă a optimilor UEFA Champions League. Napoletanii au deschis scorul la primul şut pe poartă, după exact o jumătate de oră, când Mertens a marcat cu şut superb. Catalanii au avut o evoluţie palidă, însă chiar şi aşa au reuşit să egaleze, în minutul 57, când Griezmann l-a învins din apropiere pe Ospina.

Gazdele au mai ratat două ocazii uriaşe până la final, dar de fiecare dată bravul Ter Stegen a apărat, astfel că Barcelona pleacă din Italia cu un 1-1 preţios, nu înainte ca Arturo Vidal să fie eliminat, în minutul 89, când a primit două galbene, unul pentru fault şi altul pentru o altercaţie cu Mario Rui. Chiar dacă chilianul va fi suspendat în retur, catalanii pleacă de departe cu prima şansă în partida care se va disputa pe Camp Nou, la data de 18 martie.