Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | NAPOLI I-A PREDAT O LECŢIE DE FOTBAL LUI LIVERPOOL. CAMPIONII EUROPEI, PALIZI PE „SAN PAOLO”

Champions League Publicat pe 18 sep 2019

Napoli s-a impus clar în faţa lui Liverpool, 2-0, într-un meci din cadrul grupei E a UEFA Champions League. În direct pe LOOK SPORT, gazdele au deschis târziu scorul prin Mertens, care a transformat un penalty în minutul 82. Reuşita belgianului a fost urmată de golul lui Llorente, în minutul 90+2, care a stabilit scorul final, 2-0 pentru Napoli.

Pentru italieni urmează o deplasare în Belgia, pe terenul echipei pentru care joacă Ianis Hagi, Genk. Meciul se va disputa pe 2 octombrie. Tot atunci, deţinătoarea UEFA Champions League va întâlni pe „Anfield” revelaţia Salzburg, după ce austriecii au pulverizat în această seară pe Genk, scor 6-2.