Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League

VIDEO | NAPOLI ÎNTRERUPE SERIA DE INVINCIBILITATE A LUI LAZIO ŞI SE CALIFICĂ ÎN SEMIFINALELE CUPEI ITALIEI

Video Publicat pe 22 ian 2020

Napoli e în semifinalele Cupei Italiei, după ce a reuşit să se impună pe teren propriu, 1-0 cu Lazio, într-un meci din sferturile competiţiei. În direct pe Look Plus, gazdele au marcat în minutul 2 prin „salvatorul de serviciu”, Insigne, care a fructificat o pasă de la Zielinski şi a stabilit câştigătoarea serii.

Lazio, echipă care câştigase ultimele 12 meciuri jucate în Serie A şi în Cupă, îşi vede întreruptă seria fantastică din ultimele luni. Însă echipa din Roma nu a cedat fără luptă: Immobile a ratat un penalty în minutul 10, când a alunecat în momentul execuţiei, pentru ca mai apoi coechipierii săi să lovească de două ori bara. Pe contre, şi Napoli a trecut pe lângă o victorie mai clară, „sudiştii” lovind la rândul lor de două ori bara. S-a terminat 1-0 pentru Napoli, care se califică în semifinalele competiţiei.