Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”

VIDEO | NAPOLI PRINDE VITEZĂ. TRUPA LUI GATTUSO OBŢINE A DOUA VICTORIE CONSECUTIVĂ

Video Publicat pe 4 feb 2020

Napoli s-a impus în această seară, 4-2 în deplasare, cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 22-a din Serie A. În direct pe Look Plus, Napoli a avut un start excelent concretizat rapid prin golurile lui Milk şi Elmas, în minutele 3 şi 16. Veteranul gazdelor, Quagaliarella, a reaprins speranţele 10 minute mai târziu, iar diferenţa era surmontabilă. Ramirez a reuşit să introducă mingea în plasă, dar VAR le-a refuzat bucuria celor de la Sampdoria şi golul a fost anulat.

Însă inevitabilul s-a produs câteva minute mai târziu, când arbitrul a dictat penalty, iar Gabbiadini a transformat şi a readus egalitatea pe tabelă, din minutul 73. Ambele echipe au încercat mai apoi să lovească decisiv, iar cei care au reuşit să o facă au fost napoletanii. Demme a marcat pentru 3-2 în minutul 83, după care Mertens a dat lovitura de graţie şi a eliminat orice dubiu în minutele suplimentare.

După acest succes, Napoli face 30 de puncte şi urcă pe locul 10, în timp ce Sampdoria are doar 20 de puncte şi se află pe locul 16.