”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | NEBUNIE DE MECI LA DORTMUND! PADERBORN A CONDUS CU 3-0, DAR BORUSSIA A SCOS UN PUNCT LA FINAL

Bundesliga Publicat pe 22 nov 2019

Fotbalul-spectacol s-a întors la posturile Look Sport, după aproape două săptămâni de pauză, timp în care s-au disputat meciurile echipelor naţionale în preliminariile Euro 2020. Iar partida dintre Dortmund şi Paderborn este cel mai bun exemplu în acest sens.

În direct pe Look Sport 2, oaspeţii au condus cu 3-0 la pauză, goluri marcate de Mamba (minutele 5 şi 37) şi Sabiri. După pauză, Dortmund a ieşit din apatie, iar spectacolul s-a mutat la poarta celor de la Paderborn. Sancho a redus din diferenţă la două minute de la reluarea jocului, iar golul reuşit de Witsel, cu 6 minute înainte de final, a încins şi mai tare jocul. Iar presiunea pusă de Dortmund a dat rezultate, pentru că reus a marcat în minutul 90+2 şi le-a adus gazdelor o remiză nesperată, după o primă repriză catastrofală.

După această remiză, Dortmund face 20 de puncte şi este pe locul 5 în Bundesliga, la cinci lungimi în spatele liderului Monchengladbach. În schimb, Paderborn rămâne în continuare pe ultimul loc şi are abia 5 puncte.