A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid

VIDEO | Nebunie de meci la Vigo! Barcelona e egalată pe final, iar Real se poate desprinde în fruntea LaLiga! Vezi reuşita superbă de 2-2 care apropie titlul de Madrid

Fotbal Internațional Publicat pe 27 iun 2020

Barcelona nu a reuşit să obţină decât o remiză la Vigo, 2-2 cu Celta, deşi a condus în două rânduri, cu 1-0 şi 2-1.

A fost ziua veteranilor Luis Suarez, de la Barcelona, respectiv Iago Aspas, de la Celta. Mai întâi, uruguayanul a deschis scorul după 20 de minute, însă gazdele au egalat în minutul 50, prin rusul Fedor Smolov. Acelaşi Suarez a lovit după 17 minute, iar meciul se îndrepta încet spre o victorie muncită a catalanilor. Nu a fost însă de acord Aspas, care a restabilit egalitate cu două minute înainte de final, când a transformat excelent o lovitură liberă de la marginea careului.

S-a terminat până la urmă 2-2 doar graţie lui Ter Stegen, care a salvat-o în ultimele momente pe Barcelona la şutul lui Nolito, iar şansele catalanilor la titlu scad vertiginos după acest rezultat.

Barcelona face urcă 69 de puncte şi urcă pe primul loc, la un punct în faţa rivalei de o viaţă, Real Madrid. Echipa lui Zinedine ZIdane are însă un meci mai puţin disputat, urmând să o întâlnească duminică, de la ora 23.00, pe Espanyol Barcelona. În cazul unui succes, madrilenii vor prelua şefia clasamentului.

Două cuvinte şi despre Celta. Echipa din Vigo face 34 de puncte după această remiză şi ocupă locul 16. Egalii Barcelonei au însă o misiune dificilă, fiind angrenaţi în acest sezon în lupta pentru evitarea retrogradării.

VIDEO Celta - Barcelona 2-2 - golurile partidei