Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume ”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume
Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur” Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur”
Căpitanul Iker Muniain şi-a anunţat plecarea de la Athletic Bilbao Căpitanul Iker Muniain şi-a anunţat plecarea de la Athletic Bilbao
6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului 6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului

VIDEO | NEBUNIE LA LONDRA! CHELSEA REVINE DE LA 1-4 CU AJAX, DAR OLANDEZII AU JUCAT ÎN FINAL ÎN 9

Champions League Publicat pe 6 nov 2019

Chelsea şi Ajax au terminat la egalitate, 4-4, un meci din cadrul grupei H a UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, olandezii, cu Petre Marin rezervă neutilizată, au deschis scorul încă din minutul 2, cu şansă, după ce Abraham şi-a deviat mingea în propria poartă. Însă batavii nu au apucat să se bucure deloc, fiindcă Chelsea a primit imediat un penalty transformat de Jorginho, în minutul 5.

Însă ceea ce a urmat ar putea să candideze la scenariul unui film, peste ani. Ajax a pus stăpânire pe joc şi a marcat din nou prin Promes, după exact un sfert de oră. Apoi, batavii au avut din nou şansă. Cu 10 minute înainte de pauză, Ziyech a înscris un gol fabulos, dar cu multă şansă. Marocanul a a executat o lovitură liberă dintr-un unghi imposibil, un fel de corner, mingea a lovit bara, apoi l-a lovit în cap pe portarul Kepa Arrizabalaga şi a intrat în plasă. Ajax a intrat la cabine cu un avantaj consistent, 3-1, şi tot olandezii au marcat primii şi în partea a doua a jocului. Şi au făcut-o prin Van de Beek, în minutul 55.

Şi chiar dacă Azpilicueta a redus din diferenţă în minutul 63, nimeni, nici măcar fanii britanicilor nu mai sperau la o minune. Însă minunea s-a produs 5 minute mai târziu, atunci când Blind şi Veltman au fost eliminaţi, iar Chelsea a primit imediat penalty, transofmrat de acelaşi Jorgnho (minutul 71). Londonezii au mai lovit o dată, egalând prin James, 3 minute mai târziu. Ultimele minute au fost absolut dramatice, ambele echipe trecând pe lângă gol, dar s-a terminat 4-4.

În celălalt meci al grupei H, Valencia a trecut de Lille, 4-1, după ce a fost condusă cu 0-1. Lupta în grupă se anunţă palpitantă. Ajax, Chelsea şi Valencia conduc grupa H, toate cu câte 7 puncte, în timp ce Lille este ca şi eliminată.