VIDEO | NICIO EMOȚIE PENTRU LIVERPOOL. KEITA ȘI FIRMINO AU REZOLVAT MECIUL CU PORTO - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

Liverpool nu a avut emoții în meciul de acasă cu FC Porto. Primul gol al englezilor a venit după doar patru minute, prin Naby Keita. La această fază, mingea a fost atinsă și de jucătorul portughezilor, Oliver Torres. Mohamed Salah putea majora diferența, dar a ratat incredibil. Până la urmă, cormoranii au făcut 2-0 după reușita lui Roberto Firmino. În partea a doua, Sadio Mane a trimis și el balonul în plasă. Reușita i-a fost, însă, anulată pe motiv de offside. Pe final, Porto putea reduce din handicap, dar Marega a tras dezamăgitor. Lusitanii au cerut apoi 11 metri, după ce Felipe a căzut în careul gazdelor. S-a terminat 2-0 pentru Liverpool, care e foarte aproape de semifinalele Ligii. A doua manșă din sferturi va fi peste o săptămână, în Portugalia.