Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

VIDEO | Nicolae Stanciu a fost premiat în Cehia, la finalul unui sezon perfect. Meciul Slavia Praga - Budejovice, 2-1, a fost în direct pe Look Sport

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 29 mai 2021

Nicolae Stanciu nu a jucat în ultimul meci al sezonului pentru Slavia Praga. Campioana Cehiei s-a impus pe teren propriu cu Ceske Budejovice, scor 2-1, în direct pe Look Sport. Înaintea partidei, mijlocaşul român a primit două premii, fiind desemnat cel mai bun jucător străin şi cel mai bun jucător din campionat, în viziunea fanilor.

Slavia Praga a încheiat campionatul fără înfrângere, a câştigat Cupa Cehiei şi a ajuns în sferturile de finală ale Europa League (1-1 şi 0-4 cu Arsenal).

Stanciu a primit vacanţă înaintea meciului cu Budejovice şi n-a fost nici măcar rezervă. Lingr (15’) şi Kuchta (43’) au înscris pentru Slavia, iar fostul dinamovist Skovajsa a înscris pentru oaspeţi, în minutul 76.

Nicolae Stanciu (28 de ani) a reuşit 16 goluri şi 8 pase decisive în acest sezon, în toate competiţiile.

Nicolae Stanciu a fost convocat la echipa naţională pentru meciurile amicale cu Georgia (2 iunie) şi Anglia (6 iunie).