Gestul pentru care Reus merită aplaudat în picioare. „Doar împreună vom reuşi”
Veste grozavă pentru Ionuţ Radu! Anunţul de ultimă oră făcut de italieni Veste grozavă pentru Ionuţ Radu! Anunţul de ultimă oră făcut de italieni
Sfaturile unei mari campioane. Nadia: „Este uşor, dar trebuie să ne amintim să facem asta” Sfaturile unei mari campioane. Nadia: „Este uşor, dar trebuie să ne amintim să facem asta”
Coşmarul lui Ovidiu Haţegan a luat sfârşit. Ce a spus arbitrul la ieşirea din carantină Coşmarul lui Ovidiu Haţegan a luat sfârşit. Ce a spus arbitrul la ieşirea din carantină
Cluj Arena şi Sala Polivalentă s-ar putea transforma temporar în spitale pentru bolnavii cu Covid-19 Cluj Arena şi Sala Polivalentă s-ar putea transforma temporar în spitale pentru bolnavii cu Covid-19
Kylian Mbappe se alătură celorlalţi sportivi care fac acţiuni de caritate în această perioadă. Campionul mondial a donat bani unui ONG Kylian Mbappe se alătură celorlalţi sportivi care fac acţiuni de caritate în această perioadă. Campionul mondial a donat bani unui ONG

VIDEO | NORVEGIA A FĂCUT INSTRUCŢIE CU SLOVENIA, LA MONDIALUL DIN JAPONIA. REZULTATELE ZILEI

Video Publicat pe 2 dec 2019

Norvegia s-a impus la scor, 36-20 cu Slovenia, într-un meci din cadrul Mondialului feminin de handbal din Japonia, În direct pe Look Plus, cele două echipe au jucat de la egal la egal în prima repriză, însă în partea secundă nu a mai existat decât o echipă pe teren - Norvegia. Astfel, repriza secundă a fost câştigată de nordice cu 23-8, după ce la pauză era 13-12.

Tot azi, la Mondialul din Japonia s-au înregistrat următoarele rezultate: Suedia - China 32-19, Japonia - Congo 28-16, Rusia - Argentina 35-22, Olanda - Angola 35-28 şi Serbia - Cuba 46-27.

Mâine, 3 decembrie, România va întâlni selecţionata Kazahstanului, în direct pe Look Plus, de la ora 12.00.