Două ţări se luptă pentru organizarea fazelor finale ale Ligii Campionilor 2019/2020. Decizia se ia pe 17 iunie
Nadal se gândeşte să nu participe la US Open. Motivul invocat de spaniol Nadal se gândeşte să nu participe la US Open. Motivul invocat de spaniol
Se schimbă în sfârşit legea sportului? Gică Hagi, discuţie faţă-n faţă cu ministrul Tineretului şi Sportului Se schimbă în sfârşit legea sportului? Gică Hagi, discuţie faţă-n faţă cu ministrul Tineretului şi Sportului
LOOK SPORT LIVE, de luni până vineri, de la 10:00, pe Look Plus şi www.looksport.ro LOOK SPORT LIVE, de luni până vineri, de la 10:00, pe Look Plus şi www.looksport.ro
VIDEO | Răducioiu, impresionat de afacerea pusă pe picioare în România de doi fotbalişti! Îi au deja clienţi pe Mutu şi Alibec VIDEO | Răducioiu, impresionat de afacerea pusă pe picioare în România de doi fotbalişti! Îi au deja clienţi pe Mutu şi Alibec
"A fost o sinucidere!" EXCLUSIV | Răducioiu, dezvăluiri fără ocolişuri: de ce s-a retras din naţională la doar 26 de ani. Rolul jucat de Iordănescu şi Giovani Becali "A fost o sinucidere!" EXCLUSIV | Răducioiu, dezvăluiri fără ocolişuri: de ce s-a retras din naţională la doar 26 de ani. Rolul jucat de Iordănescu şi Giovani Becali

VIDEO | NOUL STADION I-A PURTAT NOROC LUI TOTTENHAM. VICTORIE LA LIMITĂ CU CITY

Champions League Publicat pe 10 apr 2019

Tottenham a făcut un pas important către careul de aşi din Champions League. La primul meci european de pe noul stadion, londonezii au trecut cu 1-0 de Manchester City. Trupa lui Guardiola a primit penalty în minutul 11, după un henţ comis de Danny Rose. Înainte de a lua această decizie, centralul a consultat proba video. Sergio Aguero a executat lovitura de pedeapsă, însă portarul Hugo Lloris a ghicit colţul. Replica gazdelor a venit în minutul 24, la şutul din careu al lui Harry Kane. După revenirea de la cabine, decarul lui Tottenham s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida. Chiar şi aşa, echipa lui Pochetino nu s-a lăsat, iar Heung-Min Son a înscris golul victoriei. Şi de această dată, arbitrul a folosit proba video. La faza premergătoare golului, City a reclamat că mingea ar fi ieşit în afara terenului. A doua manşă din sferturile Ligii este programată săptămâna viitoare, la Manchester. Cele două formaţii se vor întâlni şi în campionat, pe 20 aprilie.