VIDEO | NOUL STADION I-A PURTAT NOROC LUI TOTTENHAM. VICTORIE LA LIMITĂ CU CITY - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

VIDEO | NOUL STADION I-A PURTAT NOROC LUI TOTTENHAM. VICTORIE LA LIMITĂ CU CITY

Tottenham a făcut un pas important către careul de ași din Champions League. La primul meci european de pe noul stadion, londonezii au trecut cu 1-0 de Manchester City. Trupa lui Guardiola a primit penalty în minutul 11, după un henț comis de Danny Rose. Înainte de a lua această decizie, centralul a consultat proba video. Sergio Aguero a executat lovitura de pedeapsă, însă portarul Hugo Lloris a ghicit colțul. Replica gazdelor a venit în minutul 24, la șutul din careu al lui Harry Kane. După revenirea de la cabine, decarul lui Tottenham s-a accidentat și nu a mai putut continua partida. Chiar și așa, echipa lui Pochetino nu s-a lăsat, iar Heung-Min Son a înscris golul victoriei. Și de această dată, arbitrul a folosit proba video. La faza premergătoare golului, City a reclamat că mingea ar fi ieșit în afara terenului. A doua manșă din sferturile Ligii este programată săptămâna viitoare, la Manchester. Cele două formații se vor întâlni și în campionat, pe 20 aprilie.