Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid

VIDEO | NU E FRANKFURT, E CHELSEA. FINALISTA EUROPA LEAGUE S-A DECIS LA PENALTY-URI

Video Publicat pe 10 mai 2019

După 6 ani, Chelsea va evolua din nou în finala Europa League. Londonezii au trecut la penalty-uri de Eintracht Frankfurt. O primă şansă au avut-o nemţii, la şutul lui Da Costa. Replica englezilor a venit în minutul 22, prin Olivier Giroud. Aproape de gol a fost şi brazilianul David Luiz. La faza următoare, echipa germană nu a mai scăpat. Loftus-Cheek a primit o pasă genială de la Hazard şi a marcat. Acelaşi jucător putea majora diferenţa pentru Chelsea. Mingea a trecut, însă, puţin pe lângă poartă.

În repriza a doua, Frankfurt a prins curaj şi a egalat prin Jovic. Două minute mai târziu, Giroud o putea readuce pe Chelsea în avantaj. David Luiz şi-a încercat apoi norocul cu un şut de la distanţă. Nici Zapacosta nu a avut sorţi de izbândă. Până la urmă, diferenţa s-a făcut la 11 metri. Chelsea s-a impus aici cu 4-3, penalty-ul decisiv fiind transformat de Hazard. În finala de la Baku, gruparea de pe Stamford Bridge se va duela cu Arsenal. Chelsea a câştigat Europa League în 2013, iar în 2012 a cucerit şi Uefa Champions League.