LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | O NOUĂ SENZAŢIE ÎN BUNDESLIGA! PUŞTIUL MINUNE AL FOTBALULUI NORVEGIAN REUŞEŞTE HAT-TRICK-UL LA DEBUTUL SĂU PENTRU DORTMUND

Bundesliga Publicat pe 18 ian 2020

Erling Braut Haaland a debutat azi în Bundesliga, după ce s-a transferat în această iarnă de la Red Bull Salzburg la Dortmund. Şi va ţine minte acest debut toată viaţa.

În direct pe Look Sport 2, Dortmund a fost de neoprit pe terenul lui Salzburg. Intrat pe teren în minutul 56, în locul polonezului Lukasz Piszczek, Haaland a fost fenomenal şi a reuşit un hat-trick în doar 20 de minute, fiind omul decisiv pentru Dortmund. Norvegianul a înscris în minutele 59, 70 şi 79. Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost reuşite de Brandt, în minutul 49, şi Sancho, în minutul 61. Pentru Augsburg au marcat Niederlechner (minutele 34 şi 55) şi Richter (46).

După victoria de azi, Dortmund face 33 de puncte şi e la 4 lungimi doar de liderul Leipzig. De cealaltă parte, Augsburg are 23 de puncte şi e a zecea în Bundesliga.