VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot

VIDEO | O NOUĂ SENZAŢIE ÎN BUNDESLIGA! PUŞTIUL MINUNE AL FOTBALULUI NORVEGIAN REUŞEŞTE HAT-TRICK-UL LA DEBUTUL SĂU PENTRU DORTMUND

Bundesliga Publicat pe 18 ian 2020

Erling Braut Haaland a debutat azi în Bundesliga, după ce s-a transferat în această iarnă de la Red Bull Salzburg la Dortmund. Şi va ţine minte acest debut toată viaţa.

În direct pe Look Sport 2, Dortmund a fost de neoprit pe terenul lui Salzburg. Intrat pe teren în minutul 56, în locul polonezului Lukasz Piszczek, Haaland a fost fenomenal şi a reuşit un hat-trick în doar 20 de minute, fiind omul decisiv pentru Dortmund. Norvegianul a înscris în minutele 59, 70 şi 79. Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost reuşite de Brandt, în minutul 49, şi Sancho, în minutul 61. Pentru Augsburg au marcat Niederlechner (minutele 34 şi 55) şi Richter (46).

După victoria de azi, Dortmund face 33 de puncte şi e la 4 lungimi doar de liderul Leipzig. De cealaltă parte, Augsburg are 23 de puncte şi e a zecea în Bundesliga.