Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

VIDEO | O REMIZĂ CÂT O VICTORIE. LEIPZIG O ŢINE ÎN ŞAH PE DORTMUND ŞI SE MENŢINE PE PRIMUL LOC ÎN BUNDESLIGA

Bundesliga Publicat pe 18 dec 2019

Borussia Dortmunda terminat la egalitate cu Leipzig, 3-3, la finele unui meci spectaculos din etapa a 16-a din Bundesliga. În direct pe Look Plus, gazdele au fost de neoprit în prima repriză. Golurile semnate de Julian Weigl şi Julian Brandt, în minutele 23, respectiv 34, au lăsat impresia că Dortmund se îndreaptă spre un succes facil.

Nu a fost aşa, pentru cp Leipzig a ieşit de la cabine complet schimbată în bine, iar Werner a făcut „dubla” în debutul reprizei secunde (minutele 47 şi 53). Sancho a marcat imediat pentru gazde şi a făcut 3-2, în minutul 54, păstrând iluzia că cele 3 puncte vor rămâne pe „Signal Iduna Park”. Însă cehul Patrik Schick n-a fost de acord şi a egalat, stabilind rezultatul final, 3-3, în minutul 78.

Remiza o avantajează pe Leipzig, care face 34 de puncte şi se menţine pe primul loc în Bundesliga. În schimb, Dortmund ratează şansa să urce pe locul secund şi să se apropie de lider. Cu 30 de puncte, Borussia e pe locul 3.