Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul
VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere
Evan Ndicka a fost externat Evan Ndicka a fost externat
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League
Nadal, în direct pe Prima Sport 3, de la ora 17:00! ”Sunt realist. Va fi pentru ultima oară.” Nadal, în direct pe Prima Sport 3, de la ora 17:00! ”Sunt realist. Va fi pentru ultima oară.”
Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO

VIDEO | OLANDA E NOUA REGINĂ A SEMICERCULUI! NOUA CAMPIOANĂ MONDIALĂ A CÂŞTIGAT FINALA CU SPANIA, DUPĂ UN FINAL CONTROVERSAT

Video Publicat pe 15 dec 2019

Naţionala feminină de handbal a Olandei s-a impus în finala Campionatului Mondial din Japonia în faţa Spaniei, cu scorul de 30-29, în direct pe Look Plus. Batavele au fost mai bune, în special în prima repriză, pe care au câştigat-o (16-13). În partea a doua a jocului, ibericele au încercat să revină şi s-au apropiat periculos de adversare, la un singur punct, după ce Olanda a avut chiar şi 5 goluri diferenţă.

Însă Spania, echipă care a zdrobit România în debutul campaniei sale la Mondial (31-16), nu a reuşit să schimbe deznodământul partidei cu Olanda, iar la final a fost nevoită să se mulţumească doar cu argintul. Asta deşi a fost foarte aproape să dea lovitura în ultimul minut, când a avut atacul, dar selecţionerul Carlos Viver a cerut time out. Ibericele s-au aflat în atac până cu 20 de secunde înainte de final, însă Barbosa a irosit golul victoriei.

A fost cel mai controversat moment al meciului, întrucât jucătoarele spaniole au încercat cu disperare să blocheze contraatacul olandezelor, iar Ainhoa Hernández a faultat-o pe portăriţa Tess Wester şi s-a ales cu o eliminare, iar echipa sa a fost penalizată cu o aruncare de la 7 metri, cu 6 secunde înainte de final. Lois Abbingh a marcat pentru Olanda, iar batavele au câştigat meciul, absolut meritat, deşi ibericele s-au considerat neîndreptăţite. De altfel, stafful Spaniei a protestat îndelung şi a contestat decizia celor două arbitre, gemenele Bonaventura, însă fără niciun rezultat.