VIDEO | Bruno Fernandes şi gestul remarcabil făcut în United - Istanbul BB 4-1.  Cum a renunţat portughezul la şansa unui hat-trick în 27 de minute VIDEO | Bruno Fernandes şi gestul remarcabil făcut în United - Istanbul BB 4-1. Cum a renunţat portughezul la şansa unui hat-trick în 27 de minute
VIDEO | Seara "rachetelor" în UCL! Bruno Fernandes, Ronaldo şi Sancho, goluri cu şuturi din afara careului VIDEO | Seara "rachetelor" în UCL! Bruno Fernandes, Ronaldo şi Sancho, goluri cu şuturi din afara careului
Fanii nu mai au răbdare. PCH a trimis un mesaj ambasadorului Spaniei. Cuvinte grele adresate lui Cortacero Fanii nu mai au răbdare. PCH a trimis un mesaj ambasadorului Spaniei. Cuvinte grele adresate lui Cortacero
Unul din cei mai vechi jucători de la Real Madrid vrea să plece. Impresarul a confirmat despărţirea Unul din cei mai vechi jucători de la Real Madrid vrea să plece. Impresarul a confirmat despărţirea
”Din păcate, am luat gol foarte repede, dintr-o prostie”. Ovidiu Herea, supărat, după ce a ratat şansa de a fi lider cu Metaloglobus în Liga 2 ”Din păcate, am luat gol foarte repede, dintr-o prostie”. Ovidiu Herea, supărat, după ce a ratat şansa de a fi lider cu Metaloglobus în Liga 2
Motivul ireal pentru care un jucător de la Brugges a fost exclus din lot, chiar înainte de meciul cu Dortmund Motivul ireal pentru care un jucător de la Brugges a fost exclus din lot, chiar înainte de meciul cu Dortmund

VIDEO | Omul păianjen! Lazar rămâne în formă: două parade excepţionale ale ultimului pariu al lui Rădoi!

Liga I Publicat pe duminică, 18:42

David Lazar (29 de ani), unul dintre candidaţii la postul de titular al naţionalei României după retragerea lui Tătăruşanu, a dat o nouă măsură a valorii sale duminică seară, în meciul dintre Hermannstadt şi Astra, de la Mediaş.

În minutul 73, o pasă lungă a lui Viera şi una inspirată a lui Fortes l-au lăsat pe Karanovic în poziţie ideală de gol, dar goalkeeper-ul giurgiuvenilor nu şi-a pierdut calmul şi a închis bine unghiul de şut al atacantului gazdelor. Imediat, mingea a sărit la Jo Santos, dar Lazar a avut un plonjon de excepţie şi a scos de lângă bară şutul bine plasat al mijlocaşului ofensiv brazilian.

Au fost două parade de excepţie, care vin să confirme forma foarte bună pe care o traversează Lazar, portar căruia Mirel Rădoi i-a oferit debutul sub tricolor la meciul amical cu Belarus (5-3), în care astralul a reuşit să apere un penalty. După ce Tătăruşanu a anunţat că a pus capăt carierei la naţională, Lazar se află printre pretendenţii la locul de titular, alături de Ionuţ Radu, Andrei Vlad, Mihai Aioani, Florin Niţă şi Cristian Bălgrădean.