Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată
Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră” Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră”
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1 VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB

VIDEO | Omul păianjen! Lazar rămâne în formă: două parade excepţionale ale ultimului pariu al lui Rădoi!

Superliga Publicat pe 22 nov 2020

David Lazar (29 de ani), unul dintre candidaţii la postul de titular al naţionalei României după retragerea lui Tătăruşanu, a dat o nouă măsură a valorii sale duminică seară, în meciul dintre Hermannstadt şi Astra, de la Mediaş.

În minutul 73, o pasă lungă a lui Viera şi una inspirată a lui Fortes l-au lăsat pe Karanovic în poziţie ideală de gol, dar goalkeeper-ul giurgiuvenilor nu şi-a pierdut calmul şi a închis bine unghiul de şut al atacantului gazdelor. Imediat, mingea a sărit la Jo Santos, dar Lazar a avut un plonjon de excepţie şi a scos de lângă bară şutul bine plasat al mijlocaşului ofensiv brazilian.

Au fost două parade de excepţie, care vin să confirme forma foarte bună pe care o traversează Lazar, portar căruia Mirel Rădoi i-a oferit debutul sub tricolor la meciul amical cu Belarus (5-3), în care astralul a reuşit să apere un penalty. După ce Tătăruşanu a anunţat că a pus capăt carierei la naţională, Lazar se află printre pretendenţii la locul de titular, alături de Ionuţ Radu, Andrei Vlad, Mihai Aioani, Florin Niţă şi Cristian Bălgrădean.