VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!

VIDEO | OSPINA O ÎNGROAPĂ PE NAPOLI, IAR LAZIO FACE ÎNCĂ 3 PUNCTE ŞI PUNE PRESIUNE PE INTER ŞI JUVE ÎN LUPTA PENTRU TITLU

Uncategorized Publicat pe 11 ian 2020

Lazio a reuşit să treacă şi de Napoli, 1-0, într-un meci din etapa a 18-a din Serie A. În direct pe Look Plus, echipa la care evoluează şi Ştefan Radu a marcat unicul gol al partidei în minutul 82, prin Immobile. Acesta a profitat de o gafă a portarului Ospina, care a încercat să-l dribleze, şi a trimis dintr-o poziţie dificilă în plasă. Victoria din această seară o menţine pe Lazio în cursa pentru titlu.

Echipa din Cetatea Eternă are acum 42 de puncte şi se află pe locul 3, la 3 lungimi în spatele lui Inter şi Juventus, echipele care ocupă locurile 1 şi 2. În schimb, sezonul 2019-2020 este unul catastrofal pentru Napoli. Dintr-o echipă care anunţa la startul sezonului ambiţii la titlu, echipa din Sudul Italiei a ajuns una de duzină, la mijlocul clasamentului. În acest moment, Napoli se află abia pe locul 10 şi are 24 de puncte.