Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga
Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium
Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3 Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3
Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I” Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I”
Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop
Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!” Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!”

VIDEO | PARISUL NU IARTĂ. PSG ÎNVINGE NIMES ÎN PRIMA ETAPĂ A LIGUE 1 ŞI O EGALEAZĂ PE LYON LA GOLAVERAJ

Ligue 1 Publicat pe 12 aug 2019

Parisul începe cu o demonstraţie de forţă în Ligue 1, 3-0 cu Nimes, chiar în etapa inaugurală. În minutul 24, Cavani a deschis scorul reuşind să transforme o lovitură de pedeapsă, însă parizienii nu au mai reuşit să marcheze alt gol în prima repriză.

Au făcut-o însă în de două ori după reluare, în minutul 56 prin Mbappe, şi în minutul 69 prin Di Maria, ultimul stabilind şi scorul final.