VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Parma – AC Milan 1-3. Evoluţie modestă pentru Dennis Man. Ibrahimovic a fost eliminat

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 10 apr 2021

AC Milan a câştigat meciul din deplasare cu Parma, scor 3-1, în etapa cu numărul 30 din Serie A, în direct pe Look Sport. Dennis Man a fost integralist pentru Parma, dar a avut o evoluţie modestă şi nu şi-a creat nicio ocazie de gol.

Milan, ocupanta locului 2 în Serie A, a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele lui Ante Rebic (8’) şi Franck Kessie (44’).

În minutul 60, Zlatan Ibrahimovic a fost eliminat, după un conflict cu arbitrul Di Bello.

Parma a redus din handicap în minutul 66, prin Riccardo Gagliolo. Pe final de meci, gazdele au forţat totul pe cartea atacului, dar Rafael Leao a înscris pe contraatac în minutul 90+5.

Parma rămâne pe locul 19 în Serie A, retrogradabil, cu doar 3 victorii în acest sezon. AC Milan se menţine pe poziţia secundă, la 8 puncte de liderul Inter Milano.

Parma - Milan 1-3 (Gagliolo 66' / Rebic 8', Kessie 44', Leao 90+5'), pe Look Sport

Min. 90+6: S-a încheiat meciul!

Min. 90+5: GOL pentru Milan! 1-3! A înscris Rafael Leao, pe contraatac.

Min. 74: Parma a făcut trei schimbări în repriza a doua, dar Dennis Man a rămas pe teren.

Min. 66: GOL pentru Parma! 1-2! A înscris Riccardo Gagliolo, un şut din careul de 6 metri.

Min. 60: Ibrahimovic a fost eliminat, pentru un gest nesportiv, apoi pentru că a intrat în conflict cu arbitrul.

Min. 46: A început repriza a doua! Schimbare la Parma: a ieşit Gervinho, a intrat Cornelius.

Min. 45+1: S-a încheiat prima repriză! 0-2! Au fost 45 de minute modeste pentru jucătorii Parmei, inclusiv pentru Dennis Man.

Min. 44: GOL pentru Milan! 0-2! A înscris Kessie, cu un şut din careu.

Min. 8: GOL pentru AC Milan! 0-1! A înscris Rebic, din pasa lui Ibrahimovic. Croatul a reuşit un şut la vinclu, din careu.

UPDATE 19:00 A început meciul!

UPDATE 18:15 Echipele de start:

Parma (4-3-3): Sepe - Conti, Bani, Pezzella, Gagliolo - Hernani, Kucka, Kurtic - Man, Pelle, Gervinho.

Milan (4-3-3): Donnarumma – Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez – Bennacer, Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic – Ibrahimovic.

Rezervele:

UPDATE 17:00 Cei de la Parma au postat pe Facebook o fotografie din vestiar, cu tricoul lui Dennis Man, cu câteva ore înainte de startul partidei. Românul este anunţat titular.

Dennis Man (22 de ani) are un gol şi o pasă decisivă în 10 meciuri de Serie A pentru Parma.

Meciul Parma – AC Milan, din etapa a 30-a din Serie A, este transmis de către Look Sport sâmbătă, de la ora 19:00. Cele mai importante faze ale partidei vor fi redate în regim live video de site-ul www.looksport.ro. Dennis Man e anunţat titular de Gazzetta dello Sport, în timp ce Valentin Mihăilă, accidentat, nu va juca.

Parma - AC Milan, live pe Look Sport de la ora 19:00. Echipele probabile anunţate de Gazzetta dello Sport:

• Parma: Sepe - Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella - Kucka, Kurtic, Hernani - Man, Pelle, Gervinho
  • AC Milan: Donnarumma - Dalot, Kjaer, Tomori, T. Hernandez - Bennacer, Kessie - Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic - Ibrahimovic

Parma – AC Milan se vede la Look Sport, sâmbătă, de la 19:00. Dennis Man, faţă în faţă cu Zlatan Ibrahimovic

Cu Valentin Mihăilă incert şi cu Ciprian Tătăruşanu rezervă a lui Gianluigi Donnarumma, cel mai probabil Dennis Man va fi singurul român care va evolua în această partidă. Mijlocaşul român vine cu un moral foarte bun, după ce etapa trecută cu Benevento (2-2) a marcat primul său gol în Serie A şi a salvat astfel un punct pentru echipa sa.

În timp ce Parma (20 de puncte/29 de meciuri) nu îşi mai permite niciun pas greşit în lupta pentru evitarea retrogradării cu Cagliari (22 de puncte/29 de meciuri) şi Torino (24 de puncte/28 de meciuri), AC Milan se află şi ea într-o situaţie delicată. ”Diavolii” (60 de puncte/29 de meciuri) trebuie să câştige pentru a se menţine pe locul 2 în lupta cu Juventus (59 de puncte/29 de meciuri), Atalanta (58 de puncte/29 de meciuri) şi Napoli (56 de puncte/29 de meciuri). În plus, milanezii vor să îşi păstreze şansele teoretice la titlu, în condiţiile în care lidera Inter are 11 puncte mai multe decât aceştia.

Ambele echipe traversează o formă modestă în ultimele cinci jocuri. Parma este într-o uşoară creştere cu o victorie, două egaluri şi două înfrângeri, în timp ce AC Milan are două victorii, două egaluri şi o înfrângere. În tur, AC Milan şi Parma au remizat cu scorul de 2-2. ”Diavolii” au câştigat şase din ultimele zece dueluri cu Parma, două au fost remize, iar alte două dueluri au fost adjudecate de actuala formaţie la care evoluează Dennis Man şi Valentin Mihăilă.