Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Parma e în cădere liberă! Echipa lui Man şi Mihăilă are 7 eşecuri consecutive în Serie A, o premieră în istoria clubului

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 13 mai 2021

Parma are 7 eşecuri consecutive în Serie A, un record negativ în istoria clubului, după meciul din deplasare cu Lazio, scor 0-1, în etapa a 36-a din Serie A. Partida a fost transmisă în direct pe Look Sport 3, iar Dennis Man şi Valentin Mihăilă n-au jucat pentru Parma, din cauza unor accidentări.

Parma, penultima clasată în Serie A, a reuşit doar 3 victorii şi 36 de meciuri. Parma riscă să ajungă pe ultimul loc, în cazul în care Crotone se impune cu Verona, în această seară.

Alături de retrogradarea în Serie B, se înregistrează şi unul dintre cele mai slabe sezoane din istoria clubului Parma.

În meciul cu Lazio, Parma a primit gol în minutul 90+5, de la golgheterul Ciro Immobile.

Până la finalul sezonului, Parma mai are meciuri cu Sassuolo (acasă) şi Sampdoria (deplasare).

Sursa foto: Twitter Parma